No Result
View All Result
  • Login
 
 
Мастерская Марины Курвитс
 
  • Новые инструменты
  • Профессиональное развитие
  • Поддержка учения
  • Инновационные сценарии
  • Обо мне
  • Новые инструменты
  • Профессиональное развитие
  • Поддержка учения
  • Инновационные сценарии
  • Обо мне
Мастерская Марины Курвитс
No Result
View All Result
Home Блог Eestikeelsed artiklid
Як організувати дистанційне навчання. План дій учителя
in Eestikeelsed artiklid

Kuidas distantsõpet organiseerida. Õpetaja tegevusplaan.

Kui olete sattunud olukorda, kus on vaja kiiresti planeerida õpilaste õpetamist kodus, siis  see artikkel on just teile. Artiklis vaatame üle tehnilised ja metoodilised küsimused, mis on seotud distantsõppe korraldamisega.

Allpool on õpetaja tegevusplaan.

Otsustage, kuidas distantsõpe toimub.

Esmajärjekorras mõelge, kuidas te õpilastega töötate. Distantsõpet on võimalik läbi viia kasutades ühte alltoodud võimalustest või nende kombinatsiooni.

  1. Kohtumised reaalajas

Lepite õpilastega kokku aeg, millal on otseülekanne või on-line kohtumine. On-line kohtumisel te seletate materjal lahti, vastate õpilaste küsimustele ja küsite küsimusi õpilaste käest. Artikli lõpus leiate nimekirja  on-line kohtumisi võimaldavatest platvormidest.

  1. Õpetamine läbi interaktiivsete õppematerjalide.

Õpilaste õpetamist võib üles ehitada tuginedes interaktiivsetele õppematerjalidele, mis sisaldavad juhiseid, õppesisu (video, interaktiivne video, tekst, joonised), enesekontrolli, linke jne. Nende materjalide abil õpilane õpib teemat iseseisvalt. Õpilaste küsimustele vastamiseks tasub luua vestluskanal, et raskuste tekkimisel nad ei lööks ülesandele käega.

Planeerige tööd 

Võtke ajalõik – nädal ja planeerige õpilaste tööd oma aines. Et töö oleks terviklik, lähtuge õppe-eesmärkidest, mida õpilased peavad saavutama.

Küsige enda käest kolm küsimust:

  1. Mida ma tahan õpilastele õpetada?
  2. Kuidas õpilased saavad selle selgeks?
  3. Mis viisil  ma saan neid selles toetada?

Lähtudes vastustest, koostage omale tööplaan: milliseid õppematerjale on vaja luua, kuidas jälgida õpilaste tööd, kuidas ja millal anda neile tagasisidet.

 Võib koostada tööplaani ka õpilaste jaoks. Õpilastele on plaani vaja selleks, et aidata neil planeerida oma tööaeg nii ühe päeva kui ka terve õppenädala jooksul. Õpilaste tööplaanis võib olla kirjas ülesandega alustamiseks soovitud kuupäev ja kellaaeg, ülesande täitmise tähtaeg, kindel aeg õpetajaga suhtlemiseks, õppematerjalide lingid (kui te oskate neid kohe pakkuda) või veebiplatvorm, kus töö hakkab toimuma. 

Otsustage, kuidas te võtate õpilastega ühendust.

Õpilastel peab olema juurdepääsupunkt, mille kaudu nad saavad õppematerjalidele ligi. Kui te olete õpilastega kasutanud mõnda veebiplatvormi (blogi, veebileht, messenger, suletud grupp jne), siis ka distantsõppes võivad õpilased seda kasutada. Kui sellist platvormi ei olnud, siis õppematerjale võib edastada e-päeviku kaudu (kuigi need ei pruugi koormusele vastu pidada, sellepärast on parem omada alternatiivset suhtlemise kanalit).

Alustage õppematerjalide loomist. 

Harjumuspärased ülesannete sõnastused e-päevikus “õpik, lk 23-25, lugeda ja vastata küsimustele” distantsõppes kaotavad mõtet, kuna ei sisalda õpetliku funktsiooni. Organiseerida õppetööd distantsilt – tähendab aidata õpilasel iseseisvalt teha endale selgeks midagi, mida ta ei tea ega oska. Ja selleks peavad õpilasel olema õppematerjalid ja ülesanded, mis on jõukohased vanusegrupile, kellega me tööd teeme.   

Lisage õppematerjalide juurde tööjuhiseid (nii, nagu te oleksite klassis seletanud), määrake aeg, mis kulub ülesande täitmiseks ja materjalide uurimiseks, vajalikud strateegiad, soovitused ja vihjed. 

Võib kasutada juba valmis õppematerjale, mis on loodud kellegi teise poolt, võib luua materjale ise. 

Allpool leiate nimekirja digiteenustest, mis aitavad  uute õppematerjalide väljatöötamisel. 

Arvestage võimalike väljakutsetega, mis võivad ette tulla. 

  1. Õpilased kes ei teinud tööd tundides võivad ka distantsõppes tööd mitte teha. Siin ei ole üldist reeglit, mida igale õpetajale soovitada. Tuleb otsustada individuaalselt, lähtudes iga õpilase olukorrast. Kedagi aitab koostöö klassikaaslastega, kedagi teistmoodi koostatud materjal, kedagi individuaalkonsultatsioon õpetajaga jne. Karistusmeetmete rakendamist ei soovita. Need võivad ajutiselt panna kedagi tööle, kuid pikaajalises plaanis on see ebaõnnestunud strateegia. Soovi õppida sellel õpilasel ikkagi ei teki.
  2. Õppematerjalide loomiseks kulub aega. Me loome õppematerjale mitte õpilaste mälu või lahendamisoskuste testimiseks, vaid selleks, et neid õpetada. Üks asi, kui me klassis edastame õpilastele midagi, mida tunneme väga hästi, teine asi on teha nii , et see teadmine ilmuks nende peades, kusjuures ajal mil nad töötavad kodus.
  3. Tasub läbi mõelda tööd, mida õpilased sooritavad hinde peale. Õpilastel on google käe ulatuses ja klassikaaslased vestlusaknas. Seetõttu hindeline töö peab olema selline, et esimene ja teine tegur oleksid abiks. Selleks on vaja mõelda ülesande kvaliteedile.

Üritage vältida neid vigu

  1. Ülesannete nimekirja koostamine e-päevikus (nagu kodutööd, mida oleme harjunud andma). Meie ülesanne on mitte tööga üle koormata, vaid üles ehitada õppeprotsess.
  2. Mõtlemine õpilaste kontrollimise peale. Sel juhul me mõtleme esmajärjekorras sellele, kuidas ja mille eest panna hinnet, mitte sellele, kuidas aidata tal õppida.
  3. Hinnata õppeprotsessi, mitte õppeprotsessi tulemust. Kui õpilane uurib õppematerjali, enesekontrolliks töötab tekstidega, küsib küsimusi, eksib – ta õpib. Seda protsessi me toetame tagasiside ja klassikaaslaste abiga näiteks ühises vestlusgrupis. Kui õpilane on juba õppinud, siis teeme hindelise töö mingil ajavahemikul tehtud töö tulemuste kokkuvõtmiseks.
  4. Paluda õpilastel teha pildid tehtud ülesannetest ja saata teile e-meilile. Nii võib teha ainult üksikute õpilaste puhul, kellel ei õnnestu ülesannet lahendada ja on vajalik teie tagasiside. Muul juhul saabuvad teie postkasti iga päev sajad kirjad õpilaste tehtud piltidega.

Tehke kindlaks, milliseid digitaalseid teenuseid te hakkate kasutama. 

On-line kohtumised õpilastega

Platvormid, mille abil te organiseerite on-line tundi õpilastega reaalajas.

Zoom zoom.us/

Veebinaride ja videokonverentside läbiviimise keskkond. Tasuta versioonis võib läbi viia kuni 40min  kohtumised kuni 100 inimesele. Õpilased võivad ühineda kohtumisega telefoni kaudu (soovitatav on zoom rakendus) või läbi arvuti. Iga kohtumisel osaleja saab häälega rääkida, demonstreerida videoid ja jagada teistega oma ekraanipilti.

Facebook Live

Otseülekanne Facebookist. Looge oma klassi grupp, millega saab edastada reaalaja ülekandeid ja läbi viia on-line tunde. Tasuta. Ajapiirangut ei ole.

Instagram Live

Video ülekanne Instagramist. Võib läbi viia oma Insta kontol. Kui õpilased jälgivad teie kontot, siis nad saavad teavituse otseülekandest. Võib luua ka suletud klassi kontot ja viia seal läbi on-line kohtumisi.

WiziQ  www.wiziq.com/

On-line koolituste organiseerimise keskkond.  Luuakse klass, millega õpilased liituvad (nad peavad selles keskkonnas looma oma konto). Siin võib suhelda, avaldada ülesandeid ja kuulutusi. Võib läbi viia on-line kohtumisi. Tasuta versioonis saavad kursuse ja on-line kohtumisega liituda 10 osalejat.

Periscope

Otseülekannete läbiviimise rakendus. Et õpilased saaksid vaadata teie ülekandeid, on neil vaja telefonis paigaldada rakendus ja luua konto. 

Skype

Video-konverentside läbiviimise teenus. Igal õpilasel peab olema Skype konto. Luuakse klassi grupp ja teatud ajal tehakse telefonikõne, millega liituvad kõik grupis osalejad.

Õppesisu edastamine

Loetlen veebipõhiseid teenuseid, mille kaudu võib edastada õppesisu.

Video

Video võib luua läbi (nt telefoni) kaamera  või ekraanipildi salvestuse.

Screencast-O-Matic võimaldab luua ekraanisalvestusi (video monitori ekraani pealt), video veebikaamera abil või salvestada ekraani ja veebikaamera videoid samaaegselt.  Salvestatud video pikkus on 15 min ja salvestatakse arvutisse või avaldatakse YouTube’is. Ekraanipildi salvestava akna suuruse saab redigeerida. Salvestust saab panna pausile ja muuta raami asukohta ekraanil. 

Selle teenuse abil on võimalik:

  • salvestada tehnilised õppevideod (programmide ja veebikeskkondade kasutamise juhendid)
  • salvestada teema seletamist (tund, loeng)
  • salvestada harjutusi ja ülesannete lahendusi.

Google töölehed  

Looge õppematerjal,  laadige üles Google Drive’i  ja jagage juurdepääs õpilastele. Iga õpilane teeb omale dokumendist koopia ja annab õpetajale juurdepääsu kommenteerimise loaga, töötab iseseisvalt või kellegiga koos (oleneb ülesandest). Niiviisi on mugav jälgida õpilaste tööd ja neid suunata.

Edpuzzle  https://edpuzzle.com/

Edpuzle abil õpetaja saab luua interaktiivseid videoid lisades videosse kas viktoriine ühe õige vastusega või avatud küsimusi või kommentaare heli formaadis, kirjalikud kommentaarid või helisalvestisi. Videod lisatakse erinevatest veebiressursidest nt  YouTube, Vimeo, National Geographic. Edpuzzles luuakse klass ja õpetaja võib jälgida õpilaste tööd antud õppematerjali kallal.

Enesekontrolli testid

Nende veebiressurside abil saavad õpilased kontrollida oma teadmisi õppeteemal.

LearningApps https://learningapps.org/

Lihtne veebisait, mis võimaldab luua erinevaid rakendusi enesekontrolliks: tekst lünkadega, viktoriinid, klassifitseerimine, interaktiivne video jne.

Kubbu  http://www.kubbu.com  

Interaktiivsed ülesanded igas õppeaines.

Quizlet https://quizlet.com/

Platvorm, mis võimaldab luua välkkaarte ja mänge, mida võib kasutada igas õppeastmes ja igas õppeaines.  Quizlet’i vaadatakse tavaliselt kui võõrkeele sõnade õppimise võimalust.

H5P h5p.org

Platvorm, millega võib luua interaktiivseid ülesandeid enesekontrolliks praktiliselt igale maitsele. Ülesandeid edastatakse õpilastele lingi kaudu.

Monitoorimise all ma mõtlen õppeprotsessi jälgimist. Ja siin näitan veebipõhiseid teenuseid, mis aitavad jälgida, kuidas õpilased saavad ülesannetega hakkama.

Edasijõudmise tabel

Looge Google dokumentides tabeli, milles on õpilaste nimed (read) ja loetelu ülesannetest/sammudest, mida nad peavad tegema. Andke õpilastele luba dokumendi redigeerimiseks. Nad teevad tabeli lahti ja märgivad sooritatud ülesanded ära. Seejuures märkida võib rohelise, kollase või punase värviga olenevalt sellest, kui kergelt keegi sai ülesandega hakkama.

Töö Google dokumentidega

Õpilased saavad teha tööd  Google dokumentides kas koos või individuaalselt. Õpetaja saab jälgida õpilase edasijõudmist, kommenteerida sooritust, suunata õpilast.

Teacher.Desmos

Matemaatikaõpetajatele. See keskkond sobib kõikide digivahendite tööriistade kasutamiseks, millest ma olen kirjutanud: õppematerjali loomine, monitoorimine, enesekontroll, tagasiside. Matemaatikaõpetaja töötab välja interaktiivsed ülesanded, seejärel annab õpilastele juurdepääsu ja jälgib nende tegevust reaalajas. Erakordselt mugav.

Classtime https://www.classtime.com/

Platvormi loosung – rohkem aega õpetajatele õpilastega töötamiseks. Mugav teenus erinevat tüüpi interaktiivse materjali (viktoriin, tõsi/väär, klassifikatsioon, sorteerimine, teksti valimine) loomiseks ja õppeprotsessi jälgimiseks.

Matemaatikutele mõeldes märgin ära, et kasutades sisseehitatud LaTeX funktsiooni võib kirjutada ka matemaatilisi valemeid.

Formative https://goformative.com

Formative – kujundava hindamise tööriist, mis võimaldab reaalajas jälgida õpilaste tööprotsessi, igal ajal tööd kommenteerida ja jätta konstruktiivne tagasiside.

Selle instrumendi abil õpetaja loob õppematerjali, milles võib olla

  • sisu (pilt, tekst, valge tahvel, video ja sisseehitatud embed kood);
  • ülesanne (viktoriin, lühivastuse lisamine, täisvastuse lisamine, oma töö esitlus, mitme õige valikvastustega küsimus, tõsi/väär);
  • lisaküsimused (lisada audiovastus, klassifikatsioon ja määrata õige järjekord), kuid see võimalus töötab ainult tasulises versioonis.

Wizer http://app.wizer.me

Wizeri abil te loote kujunduse poolest erakordselt ilusad töölehed, milles on interaktiivsed ülesanded ja mis võimaldavad õpetajale anda kiiret tagasisidet.

Tagasiside

Teenused, mille abil te saate tagasisidet teie õpilastelt.

Direct Poll

Selles keskkonnas võib koostada küsimustiku loetud sekunditega.  Kasutage seda õpilastelt tagasiside saamiseks. Küsimused võivad olla refleksiivsed, õpetlikud või loodud hääletamise läbiviimiseks. 

Google Form

Google vormide abil on võimalik luua õppetesti, tagasiside vormi ja ankeeti. 

Quizizz http://quizizz.com

Viktoriinide loomise teenus. Õpilased teevad viktoriini läbi ja õpetaja näeb statistikat iga õpilase kohta. 

Kahoot

Kahooti abil saab ka koostada viktoriine. Seoses karantiiniga teenuse arendajad  pakkusid Preemium paketti võimalusi kasutada tasuta. Kindlasti proovige järele. 

Õppeplatvormid

Nende platvormide kaudu on mugav üles ehitada õppeprotsess: paigaldada õppematerjale, tekitada arutelusid, saada ja anda tagasisidet. 

Google Classroom https://classroom.google.com/

Google Sites https://sites.google.com/

Blogi

Kasutage platvormi, mis on teile mugav. 

Suletud grupp sotsiaalmeedias. 

Näiteks, facebooki grupp, juurdepääs millele on kogu klassil olemas. Mugav olla õpilastega ühenduses ja võib läbi viia tunnid  reaalajas. 

Artiklis ma üritasin puudutada kõik tähtsad aspektid, mis on seotud distantsõppe organiseerimisega. Kui teil on küsimusi, kirjutage julgelt kommentaaridesse.

Huvitavat distantsõppe läbiviimist

Marina Kurvits

Ещё статьи по теме

Курс “Ротация Станций”

Регистрируйтесь на курс очный двухдневный курс, который я проведу в Таллинне.

Вы спланируете урок для проведения по модели "Ротация станций" и разработаете учебные материалы.

Больше описания и регистрация по ссылке.

Ваш ждет много полезного от меня, кофе и новые знакомства.

До встречи,
Марина Курвитс

Дневник учителя

Как вовлечь ученика

Внедряйте мотивирующие стратегии при помощи моего авторского Дневника, который будет вашим помощником весь год. Больше информации спо этой ссылке

Плодотворного учебного года,
Марина Курвитс

Поиск по сайту

No Result
View All Result

Категории

  • Новые инструменты
  • Профессиональное развитие
  • Поддержка учения
  • Инновационные сценарии
Роль внимания для обучения. Марина Курвитс
Поддержка учения

Роль внимания для обучения и развития

Смартфон в учебной работе: от потребления к созданию
Поддержка учения

Смартфон в учебной работе: от потребления к созданию

Организация учебной работы по модели "ротация станций"
Инновационные сценарии

Как провести урок по модели ротация станций

Веб-сервисы для для плодотворной работы на онлайн-уроке
Новые инструменты

Веб-сервисы для плодотворной работы на онлайн-уроке

Добавить комментарий Отменить ответ

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Next Post
Kuidas kaasata õpilast õppetöösse distantsõppel

6 факторов, которые влияют на вовлечение ученика в работу

Kuidas kaasata õpilast õppetöösse distantsõppel

Kuidas kaasata õpilast õppetöösse distantsõppel

5 шагов для тех, кто планирует онлайн-уроки

5 шагов для тех, кто планирует онлайн-уроки

Facebook Telegram Youtube Instagram
No Result
View All Result
  • Log Out
  • Lost Password
  • LP Become A Teacher
  • LP Cart
  • LP Checkout
  • LP Courses
  • LP Profile
  • Register
  • Вебинар
  • Главная
  • Обо мне
  • Образовательный флешмоб “Глобальный переворот” | Учителя-инноваторы
  • Политика конфиденциальности
  • Профиль
  • Смена пароля

© 2023 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
This website uses cookies. By continuing to use this website you are giving consent to cookies being used. Visit our Privacy and Cookie Policy.